EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Wielkimi krokami zbliża się  Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
W związku z tym, że dzień ten przypada w niedzielę, w szkole będziemy go obchodzić w poniedziałek 27 września. Z tej okazji prosimy by klasy 4- 8 w miarę możliwości na lekcji wychowawczej wykonały plakat na arkuszu brystolu na temat wylosowanego języka obcego, na którym umieszczają następujące informacje:

• Do jakiej grupy języków jest zaliczany? (germańskie, romańskie, słowiańskie, tureckie)
  • W jakich krajach jest językiem urzędowym?
  • Ciekawostki o języku
  • Podstawowe zwroty w tym języku:
    Dzień dobry
    Cześć
    Do widzenia
    Proszę
    Dziękuję
    Przepraszam
    Nie rozumiem.
    Jestem z Polski.

Plakat wywieszamy 27 września na drzwiach swoich sal lekcyjnych.
Ponadto zachęcamy uczniów klas 7-8 do nakręcenia krótkiego klipu lub filmu poklatkowego (10-15 sekund)  z wykorzystaniem zwrotów z opracowywanego języka. Najciekawsze projekty zostaną opublikowane na stronie szkoły. Filmy proszę nadsyłać na adres agata.sosnowska@sp79.edu.pl

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Justyna Winkel i Agata Sosnowska