AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek 13 listopada w ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości klasy III b i III c wystawiły przedstawienie w formie lekcji historii dla najmłodszych uczniów. Dzieci dowiedziały się co właściwie oznacza niepodległość, dlaczego wcześniej Polska nie była wolna i jak to się stało, że 99 lat temu, po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy. Tego dnia wszystkie dzieci, i te występujące na scenie, i te siedzące na widowni ubrane były w galowe stroje z kokardami narodowymi, co było szczególnym podkreśleniem wagi naszego wspólnego świętowania. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a szczególny aplauz widowni wzbudził piękny śpiew pieśni  patriotycznych w wykonaniu obu klas.