NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się 10 listopada. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Wszyscy mieli także kotyliony, które wykonali wcześniej na plastyce i lekcjach wychowawczych.
Najpierw uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przypominającą ważne wydarzenia historyczne od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania niepodległości.
Potem wystąpił chórek szkolny, który piosenką pt. „Kocham Cię, Polsko!” zaprosił klasy do konkursu. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin. Trzeba było znać ważne daty historyczne, rozpoznać bohaterów narodowych, ale także udowodnić, że umie się pisać poprawnie w języku polskim. Wiele emocji wzbudziły pytania dotyczące znanych polskich pisarzy, aktorów i sportowców oraz rozpoznawania polskich miast, krain geograficznych oraz pieśni patriotycznych.
Ale najbardziej podobał się wszystkim film przygotowany przez kilkunastu uczniów z klas: V c, VI a, VI b. Dzieci opowiadały w nim, jak świętują Dzień Niepodległości oraz za co kochają naszą Ojczyznę.
Dziękuję uczniom, wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

Loading Images
wpif2_loading