BEZPIECZNE FERIE

SPOTKANIE Z PANIĄ JULITĄ ZE STRAŻY MIEJSKIEJ.

W poniedziałek, 17 stycznia zimowy odpoczynek rozpocznie się dla dzieci i młodzieży. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Strażniczka z Zespołu Profilaktyki pani Julita spotkała się z uczniami naszej szkoły. Zbliżające się ferie były okazją do przypomnienia o bezpiecznych zachowaniach podczas zimowych zabaw, w pobliżu tras komunikacyjnych, na zamarzniętych stawach i rzekach. Dzieci wiedzą, że  rzucając śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu, czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz. Nigdy nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach.

JESZCZE RAZ NAJWAŻNIEJSZE ZASADY BEZPIECZNYCH ZABAW W CZASIE FERII ZIMOWYCH

Zanim wyruszymy w śnieżny świat i aby nasze zabawy nie skończyły się bólem, łzami z braku bezpieczeństwa, powinniśmy pamiętać o najważniejszych zasadach:

– ubieraj się odpowiednio, ciepło

– podczas zabaw śniegiem – nie rób drugiemu, co tobie niemiłe

– zachowaj bezpieczeństwo podczas saneczkowania

– nigdy nie ślizgaj się na lodzie naturalnych zbiorników wodnych

– gdy jesteś w górach – nigdy nie schodź z oznakowanego szlaku

Życzymy wesołych i bezpiecznych ferii.