KOLEJNE NOWOŚCI W CZĘŚCI BIBLIOTEKI DLA KLAS STARSZYCH!

“Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory i tym podobne… Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, które nie czytacie… “

Arturo Perez-Reverte – Królowa Południa

W części biblioteki dla starszych czytelników pojawiły się kolejne książki powalające rozwijać wyobraźnię i żyć życiem kolejnych bohaterów.

Można się przenieść wraz z bohaterami „Igrzysk śmierci” Suzanne Collins w świat bohaterów żyjących w okrutnym państwie ze straszliwą władzą. Wraz z młodą Katniss doświadczać rozterek uczuciowych i moralnych. W porywającym wielu nastolatków utworze możecie odnaleźć zarówno przygodę i dramat, jak i romans…Myślę, że do tej lektury nie trzeba Was specjalnie zachęcać.

Spragnionym wzruszeń i lektur bliskich nastoletnim sercom polecam książki Johna Grenna „Gwiazd naszych wina”, „19 x Catherine” oraz „Papierowe miasta”. Wraz z bohaterami tych książek poznacie radość, szczęście, ból. Będziecie mogli przeżywać pierwsze miłości i wszystkie związane z nimi rozterki.

Znana czytelnikom Catherine Wilkins w „Mojej najlepszej przyjaciółce i innych wrogach”  pokazuje jak „ta trzecia” wpływa na przyjaźń i co jest przyjaźnią… Jak i co zrobić, aby nie tracić przyjaciółki, a może zyskać nową?

Wytrawni czytelnicy mogą poznać historię młodziutkiej Niemki, Liesel Meminger „Złodziejki książek”, żyjącej w okrutnych czasach II wojny światowej. Przyzwyczajeni do oglądania historii z naszego punktu widzenia, może odbiorca być zaskoczony spojrzeniem na lata wojenne przez pryzmat Niemców, jaki proponuje autor Markus Zusak.

Ponadto wszystkich, którzy dzięki Rafałowi Kosikowi dali się porwać przygodom Felixa, Neta i Niki zachęcam do odwiedzin – są już dostępne tomy od 2. do 10!

Przyjdź, sprawdź – książka czeka!

Małgorzata Urbaniak