„MOJE SZCZĘŚLIWE ŻYCIE”

Moją kolejną propozycją do poczytania jest książka o Duni, małej dziewczynce, która właśnie idzie do pierwszej klasy i rozpoczyna swoją karierę szkolną. Bardzo się cieszy z tego powodu, ale też ma pewne obawy, jak w tej szkole będzie. Jest to propozycja dla początkujących czytelników. W czytaniu pomaga duża czcionka, prosty tekst i liczne rysunki.

Dunia jest miłą, pogodną dziewczynką i szybko znajduje sobie przyjaciółkę- Fridę. Odtąd wszystko robią razem i Dunia jest bardzo szczęśliwa. Jak opisuje autorka: „Były jak papużki nierozłączki, trzymały się razem na dobre i złe, czy słońce, czy deszcz.” Ale pewnego dnia Dunia przestała być szczęśliwa… Co było tego powodem? Jak sobie poradziła w nowej sytuacji? Jakie miała w szkole przygody i zdarzenia? O tym już przeczytajcie sami!

Dla wszystkich, którzy pokochają Dunię, mam kolejne propozycje dalszych przygód dziewczynki:

                        

 

A przygody w klasie Duni opisane z perspektywy chłopców znajdziecie w książce pt.: „Mattis i jego przygody w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie”. Mattis uwielbia chodzić do szkoły, lubi lekcje, ale najbardziej zabawy na przerwach ze swoimi kolegami. Z wszystkimi, oprócz Beniego Bandziora… Ale i to się zmieni.  W tej książce poznacie życie chłopca w pierwszych trzech latach szkoły, jego zabawy, przyjaźnie, szkolne zatargi i wypadki. Będziecie mogli nauczyć się, jak spojrzeć na innych, by nie widzieć tylko ich wad, ale także zalety.

SERDECZNIE POLECAM!

                                                                                                                      Iwona Kalemba