RAZ, DWA, TRZY, PIASKOWY WILK

Dziś propozycja książki pięknej i wyjątkowej. U nas w bibliotece mamy 3 osobne części opowiadań o Piaskowym Wilku. Ja w domowej biblioteczce mam wszystkie w jednym egzemplarzu, tym bardziej cennym, bo z autografem autorki Åsy Lind.

Bohaterami książki są Karusia, rezolutna, wesoła dziewczynka i tajemniczy Piaskowy Wilk, który pojawił się w norze wykopanej przez nią na plaży. Piaskowy Wilk najczęściej żywi się słonecznym i księżycowym blaskiem, ma piaskowe futerko, złociście lśniące w słońcu, wie wszystko i zna odpowiedzi na wszystkie pytania, szczególnie te trudne. A pytań Karusia ma baaardzo dużo. Piaskowy Wilk cierpliwie odpowiada na wszystkie, przedstawia tematy z różnego punktu widzenia, robi ćwiczenia z myślenia i pomaga dziewczynce zrozumieć świat i różne emocje, których doświadcza… Zawsze jest na plaży, gdy tylko Karusia go potrzebuje, zawsze ma dla niej czas i dużo z nią rozmawia. Łamią sobie razem głowy, rozgryzają różne tematy i zastanawiają się „dlaczego…?”

„-Mój oddech budzi bajki- powiedział Piaskowy Wilk. – Sprawiam, że widać je wyraźniej i nawet ludzie mogą je zobaczyć.”

Dlaczego ta książka? Bo da się polubić dzieciom, ale też jej wartość docenią dorośli. Porusza ona tematy codzienne, rozterki, zamyślenia, z którymi borykają się dzieci i dorośli. Zapada ona w głębokie pokłady wrażliwości i pozwala na wiele rzeczy spojrzeć zupełnie inaczej. Jest w niej niesamowity spokój, piękny nastrój, wrażliwość i zachwyt nad światem, Pozwala zwolnić tempo, zatrzymać się…

Te same opowiadania znajdziecie również w trzech osobnych książkach:

                        

Polecam gorąco!

Iwona Kalemba