SPOSÓB NA NUDĘ …I PUNKTY DODATNIE

Moi Drodzy Czytelnicy!

Część z Was spędza ten czas przymusowej izolacji, robiąc rzecz nieprawdopodobną (z punktu widzenia niektórych z Was…), czyli czytając książki!

Dlatego postanowiłam zwrócić się do Was z prośbą o nadsyłanie na adres: gour@onet.pl krótkich recenzji przeczytanych pozycji (autor, tytuł, treść, czy warto poświęcić czas i dlaczego). Zamieścimy je na stronie szkoły, abyście mogli korzystać z wzajemnych rekomendacji. Za nadesłane recenzje powpisuję punkty dodatnie!

Dziś polecana przez Martynę z 8b:

Czytam książkę pt. “Mroczne umysły”  autorstwa Gwendy Bond. Książka opowiada o serialu “Stranger Things”, a dokładniej o czasach przed historią serialu. Akcja toczy się w miasteczku Hawkings, w stanie Iniana na przełomie lat 60-tych i 70-tych. Ukazuje całą historię od przyjazdu doktora Brunner’a do tajnego laboratorium rządowego. W powieści pojawia się Terry, która zachodzi z nim w ciążę. Ich córka po narodzinach ma nadprzyrodzone moce, używa siły umysłu. Brunner porywa córkę do celów badawczych i zleca wypranie mózgu Terry. Wszyscy jej wmawiają, że mała Jane urodziła się martwa, lecz ona w to nie wierzy, gdyż pamięta ją płaczącą.
Polecam tę książkę wszystkim fanom serialu “Stranger Things”, ponieważ są w niej zawarte wątki, które w serialu nie są zbyt rozwinięte, rozwiewa wszelkie nieścisłości i niezrozumiałe informacje. Tekst jest napisany prostym, zrozumiałym językiem przystosowanym dla młodzieży. Lektura bardzo mi się podoba, trzyma w napięciu.

Lektura polecana przez Olę K. z 8b:

Książka pt. ,,Trzy kroki od siebie” (Rachael Lippincott we współpracy z Mikkim Daughtry i Tobiasem Iaconis)  opowiada o dramacie nieuleczalnie chorej miłości, która rozkwita pomimo zakazów. Główną jej bohaterką jest Stella, nastolatka spędzająca większość życia w szpitalach, gdzie oczekuje na przeszczep płuc, gdyż choruje na mukowiscydozę. Żeby nie narażać swojego układu odpornościowego, który jest bardzo osłabiony bohaterka musi zachowywać bezpieczną odległość od innych ludzi. Podczas jednego z pobytu w szpitalu Stella poznaje Willa, bohater również choruje na mukowiscydozę, jego życiu zagraża większe niebezpieczeństwo, ponieważ posiada on bardzo niebezpieczną bakterię.  Wspólna walka o kolejne dni zbliża nastolatków do siebie. W książce możemy dostrzec zupełnie różne wizje ludzi chorych i ich wspólną walkę z chorobą i miłością

…oraz polecany przeze mnie II tom „Trylogii klątwy” – „Ukryta łowczyni” Danielle L. Jensen

Jest to kontynuacja losów porwanej przez trolle Cecile, którą poznałam proponując Wam I tom tej trylogii. Porwanej pieśniarce udaje się zbiec z podziemnego miasta, wrócić do znanego sobie świata ludzi. Jednak czy ta ucieczka naprawdę skończyła się powodzeniem? Czy Cecile będzie mogła wrócić do życia jakie wiodła przed porwaniem? Są to z pewnością nurtujące pytania i zachęcają do sięgnięcia po ten tom jej przygód.

Z przyjemnością oddaję się teraz lekturze tomu III.

A Was jeszcze raz zachęcam – piszcie, co czytacie!

Małgorzata Urbaniak