ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela,
a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem
– to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

przysłowie chińskie

            Dziś, 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To uroczystość obchodzona od 25 lat w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto książek, autorów, ilustratorów, wydawców, czytelników i czytelnictwa. Teraz, gdy szkoły są zamknięte, a większość ludzi musi poddać się ograniczeniom książka jest dobrym sposobem na ten trudny czas. Dzięki wyobraźni pomaga podróżować w czasie i przestrzeni, poznawać nowe sytuacje i ludzi, poszerzać horyzonty. Dla wielu z nas książka jest dobrym przyjacielem.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich książek i wszystkich ludzi z nimi związanych!

 Iwona Kalemba