UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA I CZYTELNIKA

W połowie października uczniowie klasy I a, I b i I c wraz swoimi nauczycielami pojechali na wycieczkę do Puszczykowa. Tam w Muzeum- Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera dzieci poznawały twórczość patrona naszej szkoły, podziwiały piękne eksponaty przywiezione z odległych stron świata i bawiły się w podróżników płynących na Santa Marii przez dalekie morza. Każdy uczeń był przebrany, lub posiadał element stroju indiańskiego. Kolorowy orszak wzbudzał duże zainteresowanie. Każda klasa zaśpiewała piosenkę o pierwszakach i ich pierwszych chwilach w szkole. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki było pasowanie na ucznia, którego dokonała p. wicedyrektor Dorota Ratajczak oraz pasowanie na czytelnika, którego dokonała p. bibliotekarka Iwona Kalemba. Dzieci z dużym przejęciem powtarzały słowa przyrzeczenia. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i radośni, że już stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły i czytelnikami, którzy będą mogli korzystać z zasobów naszej biblioteki.

Loading Images
wpif2_loading