ZNAM TĘ KSIĄŻKĘ – KONKURS CZYTELNICZY

klasy 5-8

klasy 1-4

„ZNAM TĘ KSIĄŻKĘ” – REGULAMIN KONKURSU CZYTELNICZEGO

1.W konkursie może brać udział każdy uczeń naszej szkoły.

2.Konkurs odbywa się dwóch grupach wiekowych:

• dla klas młodszych 1 –  4  (opiekun p. Iwona Kalemba)
  • dla klas starszych 5 – 8  (opiekun p. Małgorzata Urbaniak)

3. Konkurs trwa przez cały rok szkolny, zakończy się w czerwcu.

4. Raz w miesiącu na stronie szkoły będą się ukazywały po dwa fragmenty znanych książek dla młodych czytelników na każdy poziom konkursowy.

5.Zadaniem uczestnika będzie odgadnąć autora i tytuł jednej lub obu pozycji i przesłać rozwiązanie przez dziennik elektroniczny do biblioteki, odpowiednio do:

• klasy 1 – 4 p. Kalemba
  • klasy 5 – 8 p. Urbaniak

podając tytuł konkursu, miesiąc i dane ucznia (imię, nazwisko, klasa) np.:

„Znam tę książkę”, wrzesień; Jan Nowak, 6E;

1.Artur Conan Doyle „Studium w szkarłacie”

2.Stanisław Lem „Bajki robotów” – „Trzej elekt rycerze

6. Termin nadsyłania rozwiązań to 20 dzień następnego miesiąca – czyli rozwiązania z września, nadsyłamy do 20 października itd.

7. Prawidłowe rozwiązania zostaną zapisane.

8. Zwycięzcą konkursu zostanie uczeń, który nadeśle największą ilość prawidłowych rozwiązań.

9. W przypadku równej ilości prawidłowych rozwiązań, zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania – jeśli okoliczności pandemiczne pozwolą, losowanie zostanie przeprowadzone w obecności zainteresowanych uczestników.

10. Nagrodą dla zwycięzcy w każdej grupie konkursowej jest bon prezentowy do Empiku.