BLUBRY – POZNAŃSKIE LEGENDY

Dnia 13.12.2017 w ramach programu „Poznań moja mała ojczyzna” dzieci z klasy 3d udały się na wycieczkę aby zgłębić tajniki swojego miasta oraz poznać prawdziwą poznańską gwarę.
Dzięki trójwymiarowym okularom obejrzały malowidła naścienne wykonane w technice 3D, które  przedstawiały  dzieje dawnego Poznania. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchały charakterystycznej gwary poznańskiej, obejrzały również półtorametrową makietę poznańskiego ratusza. Odbiór wrażeń wzmocniły efekty specjalne – mgła, wiatr, lasery, a także spotkanie z ruchomymi postaciami – bohaterami naszych opowieści.
Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego dwa koziołki wskoczyły na poznański ratusz oraz skąd wziął się hejnał grany z ratuszowej wieży. Po pięknej lekcji historii dzieci zwiedzały stary rynek m.in. trykające się koziołki, fontanny oświetlone tysiącem lampek oraz zasiadły na rowerze starego Marycha stojącego przy ul. Półwiejskiej. Następnie rozgrzały się przy gorącej czekoladzie i z uśmiechem  wyruszyły na jarmark bożonarodzeniowy „Poznańskie Betlejem”.
Na każdym kroku czekały na dzieci niespodzianki i moc niezapomnianych wrażeń.
Loading Images
wpif2_loading