CYFROWY BOHATER – CZYLI JAK ZADBAĆ O SWÓJ CYFROWY DOM!

16 listopada uczniowie z klasy 3 B uczestniczyli w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa prowadzonych przez p. Macieja Szulejewskiego z fundacji Optimum Pareto zajmującej się bezpieczeństwem w sieci. Warsztaty, które odbyły się w naszej szkole, objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Wszyscy z  wielkim zainteresowaniem wysłuchali części teoretycznej, obejrzeli ciekawą prezentację oraz bawili się odgrywając różne scenki. Najważniejszą zasadą spotkania było hasło: “Rób w Internecie wszystko tak, jakby Mama cały czas patrzyła co robisz, czyli zastanów się, zanim coś wrzucisz do Internetu !!!”. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o działalności “hakerów” w sieci oraz konieczności zabezpieczania swoich komputerów. To była niezwykle cenna lekcja dla każdego uczestnika warsztatów.

Małgorzata Jurga