DZIEŃ EUROPEJSKI 2018

W maju obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski.  Z tej okazji uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 – począwszy od klasy „0”, a na klasach trzecich gimnazjum  skończywszy wcielili się w pracowników biur turystycznych i przedstawili propozycje odwiedzenia najciekawszych miejsc w danym kraju. Każda klasa  otrzymała do wykonania szereg zadań dotyczących przydzielonego państwa. Najmłodsi uczniowie przygotowywali plakaty, malowali flagę i symbole Unii Europejskiej. Następnie na holu szkoły odbyła się prezentacja ofert ciekawych wycieczek po państwach UE.  Klasy IV – VI opracowywały trasy wycieczek po Grecji, Hiszpanii, Włoszech i Rumunii oraz rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot na temat znajomości państw Unii Europejskiej. Klasy VII oraz gimnazjalne oprócz przedstawienia planu wycieczki do danego państwa wcielili się w mieszkańców „swojego państwa” pokazując charakterystyczne postacie i najważniejsze informacje. Na zakończenie Dnia Europejskiego uczniowie odśpiewali hymn Unii Europejskiej- „Odę do radości”.

Loading Images
wpif2_loading