EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE 25 WRZEŚNIA 2020

W ramach realizowanych w naszej szkole projektów Erasmus planujemy obchody Europejskiego Dnia  Języków – międzynarodowego święta, ustanowionego z inicjatywy Rady Europy, obchodzonego corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Z tej okazji zachęcamy, aby 25 września (piątek) przebrać się w strój reprezentujący wybrany przez siebie kraj.

Chętni uczniowie przygotowują prezentację multimedialną lub plakat z motywem przewodnim i hasłem: „Odkryj świat za pomocą języków”. Gotowe prace przesyłają na maila 79zsppoznan@gmail.com lub oddają nauczycielom j. angielskiego do 21 września.

Warto też nauczyć się pozdrowień w kilku językach obcych (np. Dzień dobry, Cześć) i w miarę możliwości technicznych nagrać krótki filmik (który mamy nadzieję zamieścić na stronie naszej szkoły). Za inspirację może posłużyć filmik dostępny pod linkiem https://edl.ecml.at/Games/Talktome/tabid/1878/language/Default.aspx

Można również opisać swoje ulubione słowo z wybranego języka (może być polskie) i uzasadnić w kilku zdaniach swój wybór. Bardziej zaawansowani mogą wykonać opis w języku obcym. Mile widziane są dodatki plastyczne J  Formę pozostawiamy pomysłowości uczniów. Prace prosimy oddawać p. Grażynie Karczyńskiej lub nauczycielom j. angielskiego do 21 września. Można też przesłać w formie elektronicznej na maila 79zsppoznan@gmail.com

Grażyna Karczyńska i Justyna Winkel