JESIENNY RAJD ROWEROWY

W dniu 17 października grupa dzieci z klasy 3b wybrała się na Jesienny Rajd Rowerowy na pobliskie Szachty. Po drodze zachwycaliśmy się przyrodą, która jesienią zaskakuje różnorodnością barw. Ścieżką między stawami dojechaliśmy do Stawu Parkowego. Następnie udaliśmy się alejką Ku Cegielni w stronę budowanej Platformy Widokowej. W międzyczasie czytaliśmy tablice informacyjne dotyczące właściwego dokarmiania ptaków zimą. Po krótkim postoju wróciliśmy do Stawu Parkowego i skierowaliśmy się w stronę Stawu Edy, który objechaliśmy dookoła i zatrzymaliśmy się przy punkcie widokowym. Tutaj dzieci odpoczęły, zaspokoiły pragnienie i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Podczas wycieczki uczestnicy nie tylko mogli podziwiać zmieniającą się jesienią przyrodę, ale również uczyli się bezpiecznej jazdy na rowerze. Pogoda nam dopisała i w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

Danuta Kuligowska

Grażyna Sokal