JURORZY Z KLASY 2B

Wiosną, podczas nauki zdalnej, uczniowie klasy 2 b zostali zaproszeni do roli Jurorów w 9 Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA. Zadaniem każdego z uczniów było obejrzenie 9 filmów animowanych biorących udział w konkursie. Ich autorami byli znani twórcy animacji dziecięcej czyli bajek dla dzieci. Każdy z uczniów musiał wybrać 3 najlepsze jego zdaniem filmy i uzasadnić swój wybór. Krótkie recenzje zaprezentowano podczas lekcji on-line, następnie podliczono klasowe głosy i wyniki odesłano do organizatorów festiwalu. W klasowym konkursie najwięcej głosów zdobyły następujące filmy dla dzieci:

– 13 głosów oddano na film pod tytułem “Agatka i liście” Andrzeja Piotra Morawskiego, autora bajek „Pomysłowy Dobromir” czy „Koziołek Matołek”

– 10 głosów na film „Nie taki krokodyl straszny” Grzegorza Koncewicza

– 8 głosów na film „Praktyczny pan” Michała Poniedzielskiego i Dominika Litwiniaka

Rola jurorów wszystkim przypadła do gustu a lekcje o animacji (nawet w formie zdalnej) była bardzo interesująca. Ostatecznie okazało się, że nasi uczniowie głosowali podobnie jak ich koledzy z innych stron Polski. Wszystkie trzy wybrane przez klasę 2 b filmy znalazły się wśród nagrodzonych.

Małgorzata Jurga