KLASA 2 B W PROJEKCIE „POCZYTAJmy”

Kolejny raz  Klub Czytelniczy działający przy PBP zagościł w klasie 2 B. Tematem przewodnim zajęć było ocieplenie globalne. Dzieci zostały zaproszone do teatru, otrzymały bileciki, by po usłyszeniu specjalnego dzwoneczka oraz wypowiedzeniu zaklęcia otworzył się zaczarowany teatrzyk kamishibai, W ten sposób uczennice XI LO przedstawiły bajkę Tomasza Trojanowskiego „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?”.
Mali widzowie dowiedzieli się jak wycinanie lasów w dalekiej Puszczy Amazońskiej ma wpływ na klimat w naszym kraju. Teatrzyk oglądali z wielkim zainteresowaniem, a potem aktywnie włączali się do dyskusji.
W myśl ochrony przyrody dzieci wykonały boliwijskie kulołapki oraz origami, wykorzystując przy tym materiały recyklingowe. Własnoręcznie zrobione zabawki urozmaiciły zajęcia spełniając swoją funkcję. Na koniec dzieci przeniosły się do Puszczy Amazońskiej, w gorącym lesie, w pocie czoła, przedzierały się przez gąszcz roślin podziwiając ich różnorodność i niepowtarzalność. To wszystko oczywiście dzięki wyobraźni. Przygotowany temat bardzo spodobał się dzieciom, wszyscy aktywnie włączyli się w każdą z form czerpiąc wiedzę i radość, same prowadzące również były bardzo zadowolone ze swoich pierwszych doświadczeń w klubie.
(cyt. Projekt POCZYTAJmy – realizowany przez PBP oraz Uczennice z XI LO w Poznaniu)
Loading Images
wpif2_loading