KLASA 2B NA SPOTKANIU Z GRZEGORZEM KASDEPKE

W czwartek 5 października uczniowie klasy II b wzięli udział w jednym z wydarzeń Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbył się po raz pierwszy w Poznaniu. W Centrum Kultury Zamek odbyło się spotkanie literackie pod hasłem „Czytanie brzuchem trzęsącym się ze śmiechu”. Zanim pojawił się główny gość spotkania – czyli pisarz Grzegorz Kasdepke – dzieci wspólnie tworzyły humorystyczną opowieść o Mai i Olafie.
A potem, podczas spotkania poznały: śmieszne historie z dzieciństwa i szkolnych lat pisarza, tajemnice dobrej książki oraz informacje o pierwszym recenzencie każdej książki, które napisał autor. Było ciekawie, śmiesznie i tajemniczo. Po takim spotkaniu jeszcze chętniej słucha się czytanych w klasie fragmentów książek o Kubie i Bubie, czy detektywie Pozytywce. Nie zabrakło też takich osób, które wybrały się do szkolnej biblioteki, aby poszukać książek tego autora.
Loading Images
wpif2_loading