KLASA 2B W CASTORAMIE

W czwartek 26 października uczniowie klasy 2B uczestniczyli w warsztatach majsterkowania w Castoramie na poznańskich Winogradach. Dla wielu było to pierwsze „bliskie spotkanie” z młotkiem i gwoździami. Z wielkim zapałem zabrali się do pracy, której efektem były poręczne, drewniane skrzynki na niezbędne drobiazgi. Gotowe skrzynki zostały pomalowane na różne kolory według własnych pomysłów. Podczas, gdy skrzynki musiały wyschnąć, uczniowie wędrowali po sklepie „zwiedzając” różne jego zakamarki. Ogromną frajdą okazała się przejażdżka wielką windą do ogromnych magazynów pod sklepem. Na zakończenie warsztatów każdy otrzymał dyplom z majsterkowania i drobne pamiątki. To były fajne zajęcia – nawet dla dziewczynek.