KLASA I B NA UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM

9 czerwca uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w „Konferencji Małych Medyków” zorganizowanej przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Zaproszono na nią prawie 800 dzieci z Poznania i okolic. Konferencji przysłuchiwali się również wykładowcy UM  i władze uczelni. Wykład inauguracyjny pod tytułem „ O chorobach wewnętrznego lustra” wygłosił prof. zw. dr hab. med. Wojciech Cichy, z wykształcenia i zamiłowania lekarz pediatra. W niezwykle ciekawy i przystępny sposób pan profesor przybliżył dzieciom problematykę chorób związanych z brakiem akceptacji samego siebie czyli anoreksją i bulimią, która coraz częściej dotyczy nie tylko nastolatek. W konferencji nie zabrakło również dziecięcych prelegentów, którzy opowiadali m.in. o „Mózgu i jego tajemnicach”, „Pozytywnym wpływie gier komputerowych na leczenie pacjentów”, „Kremach i mazidłach” czy „Ewolucji życia na Ziemi”. To był bardzo ciekawy wyjazd, warto było posłuchać o pasjach innych osób.

Loading Images
wpif2_loading