KLASY MŁODSZE UCZCIŁY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. W czwartek, 10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie 3a i 3c, których wychowawczyniami są p. Halina Beczkowska i p. Anna Torzewska, przygotowali akademię, aby wspólnie z wszystkimi uczniami klas młodszych od zerówki po klasy trzecie, uczcić to narodowe święto. W tym roku zaproszono również przyszłych uczniów naszej szkoły czyli dzieci z Przedszkola Bajlandia. Patriotyczne pieśni i  wiersze w wykonaniu uczniów, a także scenka monologu “dziadka z wnuczkiem”, przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości. O tym ważnym dniu przypominały również okolicznościowa gazetka na szkolnym holu oraz w salach lekcyjnych. Aby godnie uczcić to nasze święto wszyscy uczniowie zaprezentowali się w strojach galowych i na tę okoliczność podczas lekcji wykonali kotyliony w barwach narodowych, które tego dnia nosili dumnie przypięte podczas zajęć w szkole.

Loading Images
wpif2_loading