KONKURS “ALFIK MATEMATYCZNY”

23 listopada odbędzie się w naszej szkole konkurs „Alfik Matematyczny”. Zgłoszenie udziału w konkursie u wychowawców (kl. 1-3), lub nauczycieli matematyki (kl.4-8) do 10 listopada br. Koszt konkursu to 14 zł. Poniżej kilka słów, o Alfiku oraz link do strony, na której można zobaczyć zadania konkursowe z poprzednich lat.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 1 do 8). Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania. Na stronie www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych. Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień.

Zachęcamy do udziału.