KONKURS NA RECENZJĘ

Kwiecień jest szczególnym miesiącem dla miłośników książek. 02 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci a 23. Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji  oddział biblioteki  dla klas 6 – 8 ogłasza konkurs na recenzję legalnie zdobytej i przeczytanej książki dla dzieci i/lub młodzieży.

Prace należy przygotować  wg schematu:

  • autor i tytuł pozycji spoza listy lektur szkolnych
  • podać: wydawnictwo, ilość stron; ilustratora, jeśli książka obcojęzyczna – również nazwisko tłumacza
  • nadać pracy własny tytuł
  • podać orientacyjną datę  przeczytania- rozpoczęcie i zakończenie
  • 200 słów streszczenia (nie za dużo)
  • argumenty za / przeciw poleceniu (4 argumenty z uzasadnieniem)
  • ocena/refleksja czytelnicza

Prace należy przesłać na platformę szkolną,  do biblioteki – temat: Konkurs kwietniowy – recenzja w terminie do 23 kwietnia. Udział w konkursie może wziąć każdy uczeń naszej szkoły będący zapalonym miłośnikiem chociaż jednej książki.

Najciekawsza recenzja zostanie nagrodzona! Zwycięzca otrzyma punkty, recenzja zostanie umieszczona na stronie szkoły, a na koniec roku – trafi się coś do poczytania w wakacje!

Serdecznie zapraszam do udziału!

Małgorzata Urbaniak