KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM – WYNIKI

W poniedziałek 15.05.2017r. odbyły się szkolne eliminacje do piątej edycji konkursu pięknego czytania w języku angielskim “I’M THE BEST – LITERATURE READING CONTEST”.  Wyniki etapu szkolnego przedstawiają się następująco:

I miejsce Bartosz Michałowski 5b – fragment “Tajemniczego ogrodu”

II miejsce Marta Galasińska 5c – fragment “Ani z Zielonego Wzgórza”

III miejsce Jakub Wasiak 4b – fragment ” Przygód Hucka”

W konkursie wzięli również udział uczniowie z klasy 4b: Wiktoria Derucka z fragmentem książki “Hobbit” oraz Jędrzej Starkowski z fragmentem współczesnej wersji  “Czerwonego Kapturka”.

Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w środę 17.05.2017r. w SP 4 , przechodzą wszyscy uczestnicy eliminacji.

Propozycje tekstów: Hobbit, The Lord Of The Rings, Anne of Green Gables, The Adventures of Huckleberry Finn and Tom Sawyer, Puss in the Boots, books written by  Dr. Seuss : “How the Grinch stole Christmas”.

REGULAMIN

1. Zgłosić można maksymalnie po 6 osób ze szkoły.

2. Uczestnik konkursu wybiera dowolny fragment tekstu w j. angielskim, ok. 150 słów (+/- 10%)

3. Oceniane będą : wymowa, intonacja, płynność oraz poziom trudności czytanego fragmentu.

4. Uczestnik konkursu może przebrać się stosownie do prezentowanego tekstu, co będzie premiowane dodatkowymi punktami.

5. W dniu konkursu należy mieć ze sobą fragment prezentowanego tekstu – do wglądu komisji.

6. Na konkurs prosimy zabrać zgodę na publikowanie wizerunku ucznia oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu – zgoda musi mieć formę pisemną (zgody do pobrania u nauczycieli j. angielskiego dla uczniów wybranych w eliminacjach).