KONKURS Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Informacja nt. konkursu dla uczniów szkół podstawowych z okazji Dnia Ziemi
Uczniowie szkół podstawowych! ZM GOAP zaprasza do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Autorzy najciekawszych prac otrzymają m.in. „odpadowe” gry planszowe, książki o tematyce zero waste, ekogadżety od ZM GOAP oraz nagrody sponsorowane przez Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o.
Prace konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:
·         I kategoria: klasy I-III: uczniowie mają za zadanie wykonać rysunek lub kolaż zachęcający do wrzucania bioodpadów bez foliówki. Praca powinna zawierać hasło promujące wrzucanie odpadów bio bez opakowań z tworzyw sztucznych. Ważne! Uczniowie przesyłają zdjęcie rysunku/kolażu.
·         II kategoria klasy IV-VI: uczniowie w ramach zadania wykonują instalację ze zgniecionych butelek PET, która pokazuje, dlaczego ich zgniatanie jest ważne.   Wykorzystane w projekcie butelki nie mogą być zanieczyszczone – po zrealizowaniu projektu muszą nadawać się do recyklingu. Ważne! Uczniowie przesyłają zdjęcie wykonanej pracy.
·         III kategoria klasy VII-VIII:  uczniowie mają za zadanie napisać wiersz – rymowankę zachęcającą do zgniatania kartonów i tektury przed ich wrzuceniem do niebieskiego pojemnika oraz wyjaśniającą istotę recyklingu papieru. Długość tekstu od 12 do 24 wersów.
Uwaga! Wszystkie prace muszą być wykonane samodzielnie przez uczniów!
Zgłoszenia należy przesyłać do 4 maja br. włącznie. Zdjęcie prac i wiersz-rymowankę wraz z podpisanym przez rodzica/opiekuna prawnego formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres e-mail: edukacja@goap.org.pl lub w wiadomości prywatnej na fanpage GOAP na Facebooku.
Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu oraz Formularzem zgłoszeniowym.
Proszę o informację dotyczącą wzięcia udziału w konkursie.
M. Sieczkarska