MĄDRA LEKCJA W KINIE

We wtorek 27 września klasy piąte udały się do Multikina 51 na seans promujący 34 Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Ale Kino”. Film, produkcji belgijsko-holenderskiej zatytułowany „Sekrety wojny” wywarł na widzach ogromne wrażenie. Akcja rozgrywa się w małym holenderskim miasteczku podczas II wojny światowej. Młodzi bohaterowie muszą poradzić sobie z sekretami rodzinnymi, trudnymi – w tamtych czasach – wyborami dorosłych oraz tragicznymi konsekwencjami swoich „niewinnych” wyborów i podjętych decyzji. Powolne odkrywanie prawdy o koszmarze wojny budziło u odbiorców chęć zadawania wielu pytań oraz refleksji nad losem dzieci w świecie, który im budują dorośli. Mądre kino, nie tylko dla młodych widzów!

 

Miło nam również pochwalić naszych uczniów, którzy zarówno podczas podróży do/z kina, jak i podczas seansu wykazali się kulturą osobistą oraz dobrymi manierami. Oby tak zawsze!