MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY NIEPOKOJU TWÓRCZEGO

11 maja uczniowie klasy 1B wzięli udział w Międzynarodowych Warsztatach Niepokoju Twórczego „Kieszeń Vincenta” w plenerze na poznańskiej Cytadeli. Warsztaty plastyczne pt. „NIEWIDZIALNY PORTRET” poprowadziły studentki Państwowej Akademii Projektowania i Sztuki w Charkowie na Ukrainie. Każdy z uczestników wykonał parafiną przezroczysty portret swojego kolegi z klasy na dużym arkuszu papieru. Kiedy „niewidzialne” portrety były ukończone, rozpoczęło się malowanie farbami i „ujawnianie” portretów. Potem trzeba było zaprojektować ramy do obrazów wykorzystując kolorowe taśmy i farby w sprayu. To dopiero była zabawa, a w niej mnóstwo niespodzianek i śmiechu. Spacer po Cytadeli przyniósł dodatkowe atrakcje – obserwację zabaw wiewiórek, które zupełnie nie bały się ludzi. W drodze na tramwaj  trzeba było zatrzymać się jeszcze przy eksponatach Muzeum Uzbrojenia. Wrażeń nie zabrakło nikomu, żal było wracać do szkoły.

Loading Images
wpif2_loading