MIĘDZYSZKOLNY, INTERDYSCYPLINARNY KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „KOCHAM MÓJ POZNAŃ”

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zofia Czubala kl. 6a, Agata Tomczak kl. 6c i Weronika Mrowińska kl. 6c, pod opieką nauczyciela przyrody p. Magdaleny Sieczkarskiej, 7 kwietnia 2017 roku wzięła udział w Konkursie Interdyscyplinarnym „Kocham mój Poznań” dla uczniów szkół Wildy. Organizowany konkurs w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, w Poznaniu, ul. Łozowa 77, miał na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów wiedzą z przedmiotów humanistycznych i przyrodniczych oraz zachęcenie do samodzielnego zdobywania wiadomości i umiejętności z różnych dyscyplin, a także poszerzenie wiadomości o swoim mieście rodzinnym, czyli umiłowanie małej i dużej ojczyzny.

Konkurs  miał charakter turnieju i obejmował  następujące zadania:

  • Zgaduj – zgadula na temat zabytków Poznania i charakterystycznych obiektów miasta
  • Zadania związane z miejscem akcji książek z cyklu  “Jeżycjada”  Małgorzaty Musierowicz
  • Znajomość zwrotów gwary poznańskiej
  • Znajomość zagadnień związanych z ochroną przyrody; segregacją śmieci, ekologicznym stylem życia
  • Prezentacja pracy konkursowej ( ilustracja do książki, zawierająca element związany z Poznaniem , wypowiedź słowna zachęcająca do przeczytania wybranej pozycji).

Nasz zespół zajął 3 miejsce. Gratulujemy!

Loading Images
wpif2_loading