OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA

Na czym polega ten wyjątkowy konkurs i dlaczego warto wziąć w nim udział?

Dla kogo?

Uczestnikami Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej mogą być uczniowie klas 7–8 z każdej szkoły podstawowej w Polsce. Rejestracja i wszystkie trzy etapy konkursu odbędą się online na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl

Jakie są zasady?

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa to bezpłatny konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Składa się z trzech etapów, obejmujących pytania z tych dwóch dziedzin. Uczniowie będą mieli 70 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru.

Rywalizacja w pierwszym etapie rozpocznie się już 24 marca. Do kolejnej rundy zmagań przejdą uczniowie, którzy udzielą co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi na konkursowe pytania. Wszystkie szczegółowe informacje na temat punktacji znajdują się w regulaminie. Wielki finał Olimpiady odbędzie się 21 kwietnia.

Jak się zgłosić?

Rejestracji uczniów do konkursu dokonuje nauczyciel – w terminie od 28 lutego do 21 marca. Nie warto z tym zwlekać do samego końca, gdyż po zalogowaniu na platformie na wszystkich uczestników i nauczycieli będą czekać wymagane materiały edukacyjne oraz specjalny przykładowy test, który pozwoli lepiej przygotować się do konkursowych zmagań.

W dniach 07- 11.03.2022  dla chętnych uczniów na lekcjach geografii odbędą się eliminacje wstępne do Olimpiady Antysmogowej.

Dlaczego warto?

Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i niespodzianki. To jednak nie wszystko: Olimpiada ESA znalazła się w wykazie konkursów kuratoryjnych i wszyscy uczniowie, którzy osiągną wynik procentowy wskazany dla miejsc 1–3, otrzymają trzy punkty na świadectwie uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych!

Gdzie szukać informacji?

Regulamin, bibliografia, formularz zgłoszeniowy i wszystkie inne informacje na temat Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej znajdują się na platformie olimpiadaesa.nask.pl.

 

Magdalena Sieczkarska

Agnieszka Mackiewicz