PROJEKT CZYTELNICZY – READ ON

Grupa uczniów z klasy 5b przystąpiła do projektu czytelniczego READ ON, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa oraz kształtowanie nawyku czytania dla przyjemności. Uczniowie mają do dyspozycji biblioteczkę lektur w języku angielskim o różnorodnej tematyce i poziomie trudności, tak aby zgodnie ze swoimi zainteresowaniami mogli czerpać przyjemność z czytania, jednocześnie podnosząc swoje kompetencje językowe.

8 listopada powitaliśmy książki wydawnictwa Oxford w naszej szkole. Podczas pierwszego spotkania  – Welcome Party – ustaliliśmy zasady korzystania z biblioteczki i złożyliśmy obietnicę czytelnika. Najwięcej emocji wzbudziło rozpakowywanie paczki z książkami. Każdy chciał zobaczyć jakie tytuły są dostępne i wybrać coś dla siebie. Uczestnicy projektu otrzymali Paszport Czytelnika, w którym mogą notować tytuły i recenzje przeczytanych przez siebie lektur. Mamy nadzieję, że pod koniec roku szkolnego paszporty będą pełne wpisów, a umiejętności językowe na znacznie wyższym poziomie.

Loading Images
wpif2_loading