SPOTKANIE DOTYCZĄCE SIECIOHOLIZMU I FONOHOLIZMU

W dniu 24.11. uczniowie naszej Szkoły, dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, wzięli udział w spotkaniu „Siecioholizm i fonoholizm, czyli o uzależnieniach od mediów i ich konsekwencjach”, które poprowadziła Pani dr Anna Michniuk – pedagog, psycholog, trenerka kompetencji cyfrowych, wykładowca akademicki, liderka facebookowej nauczycielskiej grupy „Z klas@”, ekspert w Sieci Edukacji Cyfrowej „Komet@”. W jego trakcie uczniowie dowiedzieli się czym jest uzależnienie od mediów, jak je rozpoznać, jak mu zapobiegać oraz do kogo zgłaszać się po pomoc, jeśli zauważą u siebie objawy nadużywania komputera i telefonu komórkowego. Sprawdzali także czy korzystają z mediów tak często i w taki sposób, jak opisują to najnowsze badania. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez prelegentkę pytania, wykazując się całkiem dobrą znajomością tematu, choć były też kwestie, które je zaskoczyły.

Zachęcamy uczniów i ich rodziców do zapoznania się z ciekawymi materiałami przekazanymi przez naszego Gościa:

https://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/wp-content/uploads/2021/03/Problemowe-uz%CC%87ywanie-smartfono%CC%81w-2.pdf

https://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/wp-content/uploads/2021/03/Sposoby-codziennych-rozwiazan.pdf

https://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/

Aneta Baranowska

Loading Images
wpif2_loading
IMG_20211124_110107.jpg
siecioholizm - numery telefonów.jpg
objawy uzależnienia od mediów.jpg
IMG_20211124_104514.jpg
IMG-20211124-WA0000.jpg