SPOTKANIE Z PISARZEM – ŁUKASZEM WIERZBICKIM

13 grudnia gościliśmy w naszej szkole pisarza i podróżnika Łukasza Wierzbickiego. Klasy młodsze uczestniczyły w prelekcji pt. “Dziadek i niedźwiadek”, podczas której z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o niezwykłej przyjaźni polskich żołnierzy z niedźwiedziem Wojtkiem w czasie II Wojny Światowej. Prezentowane archiwalne zdjęcia i filmy z udzałem “Wojtka” były ciekawą lekcja historii dla najmłodszych. Tematem audio-wizualnej preznentacji pt. “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd” dla klas starszych była podróż Kazimierza Nowaka do Afryki w latach 1931-36. Ta niezwykła wyprawa zainspirowała naszego gościa do napisania kolejnej książki pod tym właśnie tytułem.

Po spotkaniu p. Łukasz Wierzbicki odwiedził naszą bibliotekę i złożył autografy na swoich książkach. teraz każdy czytelnik szkolnej biblioteki wypożyczając książkę, będzie mógł przypomnieć sobie chwile spędzone z autorem i pomarzyć o dalekich podróżach. Nawet na Czarny Ląd 🙂

Loading Images
wpif2_loading