SPOTKANIE Z PYRKIEM I ROGATKIEM

17 listopada Zespół Kolejowego ABC wraz z nosorożcem Rogatkiem i sierżantem Pyrkiem przeprowadził zajęcia edukacyjne w klasie 1b. Na to spotkanie czekaliśmy bardzo długo.
W czasie spotkania z Rogatkiem dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można kupić bilet na przejazd pociągiem, jakie informacje znajdują się na tablicach odjazdów i przyjazdów, co należy do głównych obowiązków personelu obsługi pociągu. Prowadząca wyjaśniła dzieciom, jaką funkcję na peronie spełnia żółta linia oraz kiedy można bezpiecznie ją przekroczyć. Dzieci poznały znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi oraz piktogramów spotykanych na dworcach, peronach i w pociągach. Rozmawiano również o bezpiecznym sposobie przechodzenia przez przejazdy kolejowe. Cała klasa ucieszyła się z prezentów, wśród których były śliczne pluszowe nosorożce – Rogatki.
Małgorzata Jurga
Loading Images
wpif2_loading
1.jpg
3.jpg
wwww.jpg
2.jpg