SYMPATYCZNI GOŚCIE W NASZEJ SZKOLE

W poniedziałek 24 października w naszej szkole gościliśmy panią inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Przedstawicielka TOZ przeprowadziła z dziećmi z klas młodszych ciekawą pogadankę na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli interesujący film o życiu zwierząt domowych i ich potrzebach. Pani inspektor w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom działalność organizacji TOZ.  Opowiedziała również o przyczynach  bezdomności zwierząt i konieczności powstawania schronisk. Przy okazji sprawdziła wiedzę dzieci na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami domowymi. Na spotkaniu obecne były żywe zwierzęta – piesek Gacuś oraz szczur Kostek. Oczywiście wzbudziły one najwięcej emocji. Każdy chciał pogłaskać spokojnego Gacusia, który wyraźnie dobrze czuł się w towarzystwie dzieci. Szczurek Kostek – również podopieczny schroniska, niegdyś porzucony przez swoich właścicieli – chętnie pozował do zdjęć ze swoją Panią i z dziećmi.

Loading Images
wpif2_loading

Dziękując za spotkanie podarowaliśmy dla zwierząt karmę i smakołyki, a przy okazji zachęcamy do pomagania bezdomnym zwierzętom.