“SZARE, BURE I PSTROKATE…PO PROSTU KOCI ŚWIAT”

W lutym w naszej szkole zagościły kocie piękności, które przyniosła pokazać mama –hodowca jednego z uczniów klasy 3d. W pokazie wzięła także udział klasa 2b. Mama Kacpra opowiedziała dzieciom o  kotach z całej Polski i wielu krajów Europy. Można  było obejrzeć takie okazy, których nie widuje się na co dzień, między innymi koty norweskie leśne, które charakterem bardzo przypominają psy. Zaprezentowana została najrzadsza rasa świata czyli egipskie mau. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć również koty wyglądające jak małe lamparty, czyli koty bengalskie. Były również kotki z kręconym futerkiem – reksy kornwalijskie i prawdziwa kocia arystokracja. Podczas wizyty tak niezwykłego gościa można było także dowiedzieć się jak radzić sobie ze swoimi kotkami i co to znaczy koci rodowód.

Wizyta dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. DZIĘKUJEMY!

Loading Images
wpif2_loading