SZKOLNY DZIEŃ EUROPEJSKI

W dniu 8 maja w szkole odbył się kolejny raz Dzień Europejski. Zamiast zwykłych lekcji  klasa 6a zabrała uczniów w podróż pociągiem po Europie. Przedstawiali zagadki  związane z danym państwem, a widzowie musieli odgadnąć,  jakie to  państwo. W klasach uczniowie  rozwiązywali przydzielone zadania związane z państwami należącymi do Unii Europejskiej. Każda klasa przygotowała plakat o swoim państwie. W niektórych salach można było posłuchać muzyki oraz poczęstować się smakołykami z danego kraju.

Następnego dnia uczniowie z klasy 6a wybrali się na centralne obchody Dnia Europy w Poznaniu zorganizowane tym  razem nie na Starym Rynku, lecz w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej – siedzibie organizacji  Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań. Uczestnicy spotkania poprzez zabawy, quizy i konkursy  poznawali prawa i kulturę krajów europejskich. Wspaniałą zabawę uświetniały występy młodych artystów. O godz. 12.00 wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn Unii Europejskiej.

Loading Images
wpif2_loading