SZKOLNY DZIEŃ KSIĄŻKI

25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki. Ponieważ „połowa Polaków nie czyta”, staraliśmy się różnymi sposobami zachęcić naszych uczniów do tego, by w wolnej chwili sięgali po książkę. Tego dnia na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty, informacje, ciekawostki, dowcipy związane ze Światowym Dniem Książki, a także sentencje o czytaniu oraz gazetka pt. „Książka w malarstwie”. Biletem wstępu na uroczystość było otrzymanie pieczątki „Czytaj więcej!” Na początku zaprosiliśmy dzieci do obejrzenia krótkometrażowego filmu animowanego pt. „Fantastyczne Latające Książki Pana Morrisa Lessmore”. Jest to piękny film „opowiadający o miłości do literatury i o tym, że książki mają moc zmieniania ludzkiego życia, czynienia go lepszym”. Do czytania próbowali nakłonić naszych uczniów ich rówieśnicy oraz popularni aktorzy i dziennikarze występujący w filmikach kampanii społecznej zachęcającej do czytania. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację  oraz żartobliwe reklamy, które przekonywały, aby „książkę stosować codziennie”. Uczniowie chętnie wzięli również udział w konkursie polegającym na rozpoznaniu, czasami bardzo nieoczywistych, fragmentów książek i wierszy oraz w quizie na temat lektur szkolnych. Poradzili sobie świetnie! W organizację „Szkolnego Dnia Książki” włączyli się także uczniowie. Dostarczyli zabawne zdjęcia, które zostały wykorzystane w prezentacji pt. „Mole książkowe ”, a dziewczynki z kl. VIb wykonały piosenkę pt. „Twym przyjacielem książki…” Niespodzianką na zakończenie imprezy były zakładki do książek.

 

Loading Images
wpif2_loading