SZKOLNY KLUB MEDIACJI RÓWIEŚNICZEJ

Szkolny Klub Mediacji Rówieśniczej powstał w czerwcu 2019 roku jako efekt współpracy naszej szkoły z Poznańskim Centrum Mediacji. Wtedy to uczniowie obecnych klas szóstych przeszli szkolenia w zakresie mediacji rówieśniczej. Wielu z nich odnalazło się w tej metodzie na tyle, że postanowiło dokształcać się w niej dalej. Julia, Bartek, Adam, Natalka, Olek, Matylda, Ania, Zuza, Zaza, Ala, Staś, Emilka, Klaudia, Aurelia i Amelia przeszli intensywny kurs, po którym zostali mediatorami rówieśniczymi i wspólnie z ich opiekunkami, panią Anną Cichosz i panią Karoliną Pacholską, założyli Szkolny Klub Mediacji Rówieśniczej.
Klub spotyka się w naszej szkole w każdą pierwszą środę miesiąca. Na co dzień zaś mediatorzy rówieśniczy są gotowi nieść pomoc i służyć radą we wszelkiego rodzaju konfliktach.
Jeśli pokłóciłeś/pokłóciłaś się z kolegą lub koleżanką, jesteś z nim lub nią w konflikcie i chciałbyś/chciałabyś poszukać wyjścia z tej sytuacji, zgłoś się do nas. Mediatorzy rówieśniczy postarają się pomóc.
Chcesz skorzystać z mediacji? Zgłoś się do wychowawcy, pani Anny Cichosz albo pani Karoliny Pacholskiej. Powiedzą Ci, jak umówić się z mediatorem i o co w tym wszystkim chodzi.
Zapraszamy do kontaktu.
Mediatorzy SP 79 wraz z opiekunkami