W LABORATORIUM WYOBRAŹNI

We wtorek, 27 marca uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawczyni udali się do Laboratorium Wyobraźni, znajdującego się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym w Poznaniu.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, następnie wymiennie, brali udział w warsztatach z fizyki, chemii, biologii i innych dziedzin. Dzieci uczyły się współpracy w grupach, bo takie działania przynosiły profity w postaci zdobytych punktów w grach, przeprowadzali ciekawe doświadczenia i badania, odwiedzili interaktywną wystawę i uruchomili eksponaty, dzięki którym zrozumieli, jak przepływa prąd, co to jest gęstość cieczy i wiele innych. W ciemni dowiedzieli się skąd się biorą kolory.
Ta trzygodzinna wyprawa do świata nauki, który można poznawać w bardzo przystępny a co najważniejsze ciekawy, kreatywny sposób, została oceniona przez uczniów bardzo pozytywnie. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca i uruchomienia wyobraźni!
Loading Images
wpif2_loading