WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Dnia 24 listopada bieżącego roku odbyła się w naszej szkole trzecia już wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Zależało nam, aby takie otwarte dla mieszkańców osiedla spotkanie upamiętniające kolejną rocznicę odzyskania niepodległości stało się naszą szkolną tradycją.  I chyba tak się dzieje. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, publiczność dopisała, a wśród niej dostrzec było można znajome twarze osób, które były tu i przed rokiem i przed dwoma laty.

Nasze zaproszenie przyjęli i swoją obecnością uroczystość uświetnili księża proboszczowie parafii Św. Trójcy – ks. Marek Matyba oraz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – ks. Sławomir Ratajczak, a także przedstawiciele samorządu lokalnego z przewodniczącą Rady Osiedla Świerczewo panią Anną Matusewicz-Potocką na czele. Jak zwykle mile witaliśmy  członków zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Stowarzyszenia Ludzi Trzeciego Wieku „Świerczewski Krąg”. Na widowni licznie zgromadzili się również rodzice i dziadkowie naszych uczniów oraz mieszkańcy osiedla, którzy możliwość wspólnego świętowania uznają za ważną i potrzebną.

Tradycyjnie już wieczornicę rozpoczęły występy artystyczne dzieci – tym razem zaprezentowali się uczniowie z klas III b i III c, którzy przedstawili  trudną polską drogę do niepodległości w formie niezwykłej lekcji historii. Po gromkich oklaskach, słusznie należących się najmłodszym artystom, nastąpiła część druga, czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Ilustrowane stosownymi obrazami z historii Polski teksty pieśni ukazywały się na ekranie, dzięki czemu wszyscy mogli włączyć się we wspólny śpiew, co też obecni na sali ochoczo uczynili. Aż żal było kończyć! Jednak za rok – miejmy nadzieję – kolejne spotkanie. Już teraz zapraszamy na uroczyste świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – oczywiście do naszej szkoły.

Loading Images
wpif2_loading