WIZYTA W INTERAKTYWNYM CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA SKODA AUTOLAB

30 listopada 2017 roku klasa 4c pod opieką pań Anny Cichosz i Grażyny Karczyńskiej udała się do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab, gdzie wzięła udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia były bardzo ciekawe i wszyscy z wielkim zainteresowaniem pogłębialiśmy naszą wiedzę dotyczącą tego tematu.

Dowiedzieliśmy się, co to znaczy być eko kierowcą. Korzystając z symulatorów jazdy sprawdziliśmy, jak się zmienia biegi w samochodzie i jak bardzo trzeba uważać na wszystko, co dzieje się na drodze. Każdy zbadał swój czas reakcji – okazało się, że niektórzy z nas są bardzo szybcy i spostrzegawczy. Dowiedzieliśmy się, dlaczego zawsze należy zapinać pasy bezpieczeństwa i jak ważne jest bycie widocznym w ruchu drogowym. Mieliśmy szansę udzielić pierwszej pomocy fantomowi poszkodowanemu w wypadku. Każdy przekonał się również, ile ważyłoby jego ciało podczas czołowego zderzenia z innym autem –  okazało się, że najlżejsza osoba z klasy ważyłaby prawie tonę! Instruktorzy i animatorzy ze Skoda AutoLab przedstawili nam wiele ciekawostek z dziedziny ruchu drogowego. Dowiedzieliśmy się, jak świat widzi pijany kierowca, po co w samochodach montowane są poduszki powietrzne, dlaczego trzeba mieć dobrze napompowane opony i gdzie najlepiej przewozić rowery. Na koniec pani wychowawczyni odważyła się wsiąść do symulatora dachowania i przekonała się, jak czuje się kierowca, którego auto ulega takiemu wypadkowi. Po dzisiejszych zajęciach z pewnością będziemy pamiętać, co trzeba robić, aby każda nasza podróż była bezpieczna. Dziękujemy pracownikom Skoda AutoLab za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia, które na pewno zostaną w naszej pamięci na długo.

Loading Images
wpif2_loading