WRZESIEŃ – MIESIĄCEM PAMIĘCI

W czwartek  14 września uczniowie z klas III a i b udali się na wycieczkę do wybranych miejsc pamięci znajdujących się w Poznaniu. Odkrywanie poznańskich pomników rozpoczęli od Pomnika Armii „ Poznań”. Następnie przeszli wzdłuż ulicy Niepodległości pod Pomnik Podziemnego Państwa Polskiego i Armii Krajowej, którego architektura zrobiła na uczniach duże wrażenie. Kolejnym pomnikiem były Poznańskie Krzyże przy placu Adama Mickiewicza, dalej podążając ulicą Niepodległości doszliśmy do Pomnika poświęconego Powstańcom Wielkopolskim.Dzieci poznały krótki rys historyczny każdego z pomników. Był też czas na odpoczynek i zbieranie kasztanów. Jesteśmy przekonane, że ten spacer pozwolił naszym wychowankom poznać  wydarzenia z historii naszego państwa i miasta, które zostaną w ich pamięci, pozwolą na refleksję, że nie zawsze panował pokój, czasem konieczna była walka o wolność i niepodległość.