WYCIECZKA DO JARACZA

We wtorek, 3 oraz środę, 4 października uczniowie klas trzecich z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach  pod hasłem: „ Od ziarenka do bochenka”.
Pierwszym punktem każdej z wycieczek  było zwiedzanie unikalnego Rezerwatu Morasko. Zobaczyliśmy tam kratery po upadkach meteorytów, a także zdobyliśmy najwyższy wzniesienie w środkowej Wielkopolsce: Górę Moraską. Następnie pojechaliśmy do Jaracza, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Młynarstwa oraz młyn wodny nad rzeka Wełną. Uczniowie uczestniczyli w lekcji przy żarnach i stępach, w których samodzielnie  zmieliły żyto na mąkę i kaszę, a ich małe próbki  zabrali  do domu. Oczywiście był czas wolny na spróbowanie pieczonych pyr, a także zabawy na placu zabaw.
Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z gatunkami zbóż, a także produktami z nich wytwarzanymi, powtórzyły nazwy drzew i roślin pół i łąk. Poznali budowę wiatraka koźlaka w rozmiarach rzeczywistych oraz  zobaczyli   ciekawe miniatury wiatraków.
Uczniowie wrócili z wycieczki w wspaniałych humorach, pełni wrażeń, a także z zasobem nowej  niezbędnej wiedzy.
Loading Images
wpif2_loading