WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości realizować będę z dziećmi projekt edukacyjny poświęcony tejże rocznicy. W ramach zajęć przewiduję 3-dniowy wyjazd w Góry Świętokrzyskie szlakiem Pierwszej Kampanii Kadrowej J.Piłsudskiego (7-11 maja 2018r.) i wiele innych zajęć edukacyjnych. Chciałbym, aby w wyjeździe wzięli udział uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej z klas 6-7, najlepiej po 4 z klasy, ale tych lubiących historię i mających co najmniej dobrą ocenę z historii na pierwszy semestr bieżącego roku szkolnego. Załączam plan wyjazdu z kosztami. Chętnych rodziców proszę o kontakt w dniu wywiadówek, tj. 30.01.2018 roku o godzinie 1845 sala 23 SP-79

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

program wycieczki

I dzień

 • wyjazd z Poznania ok. godziny 5.00.
 • zwiedzanie “muzeum zegarów”- Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie z bogatą kolekcją zegarów i przyborów astronomiczno-gnomicznych oraz pamiątkami związanymi z Józefem Piłsudskim i Pierwszą Kompanią Kadrową.
 • postój nad rzeką Nidą- miejscu przeprawy pierwszej Kompanii.
 • wizyta w Ośrodku edukacyjno-muzealnym “Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.
 • zwiedzanie zamku w Chęcinach.
 • zakwaterowanie, obiadokolacja.

II dzień

 • śniadanie.
 • wejście “Drogą Królewską” z Nowej Słupi na Święty Krzyż.
 • wizyta w multimedialnym Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu.
 • zwiedzanie Muzeum Misyjnego oo. Oblatów w Klasztorze Świętokrzyskim.
 • przejście na punkt widokowy na rezerwat “Gołoborze Kobendzy”.
 • wejście ze Świętej Katarzyny na Łysicę (612 m n.p.m.)- pokryty gołoborzem najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich.
 • obiadokolacja.
 • konkurs z nagrodami.

III dzień

 • śniadanie.
 • spacer po Kielcach- rezerwat Kadzielnia, spacer Aleją Sław do deptaku Sienkiewicza, katedra i Pałac Arcybiskupów Krakowskich.
 • warsztaty historyczne w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej- dawnym kieleckim więzieniu
 • przejazd przez Miniów, Końskie, Żarnów i Paradyż – miejsca bitew kawalerii Pierwszej Kompanii Kadrowej
 • powrót
  KOSZT 44 UCZESTNIKÓW 414 zł, 40 uczestników 436 zł