Z WIZYTĄ W TEATRZE WIELKIM

Klasy 5c i 5d wzięły udział w spektaklu “Dziadek do Orzechów” w Teatrze Wielkim. Poniżej prezentujemy recenzje napisane przez dwoje uczniów:

 

W piątek, 11 stycznia nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Teatru Wielkiego w Poznaniu na przedstawienie baletowe “Dziadek do orzechów”, na podstawie opowiadania E.T.A. Hoffmana pt. “Dziadek do orzechów i Król Myszy”. Wszyscy bardzo chcieliśmy zobaczyć to przedstawienie, o którym tyle słyszeliśmy od naszej pani wychowawczyni. Kiedy zgasły światła, zagrała orkiestra i na scenie pojawili się aktorzy. Rozpoczęła się historia dziewczynki, o imieniu Klara, opowiedziana przez tancerzy baletowych. Był to tak na prawdę fantastyczny sen, w który zapadła dziewczynka pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Śniła ona o tym, że jaj prezent gwiazdkowy, którym był Dziadek do orzechów, ożył i razem przeżywali przygody walcząc z Królem Myszy oraz podróżując po słodkich krainach. Sam Dziadek do orzechów zamienił się w końcu w młodzieńca i oświadczył Klarze. Myślę że nie łatwo opowiedzieć taką historie bez słów. Tancerzom się to udało. Największe wrażenie na mnie zrobiły tańczące myszy, kiedy kradły prezenty z pod choinki i kulały się po scenie – było to bardzo zabawne. Spektakl bardzo mi się podobał, szczególnie muzyka grana przez orkiestrę, która towarzyszyła tancerzom. Chętnie odwiedziłbym Teatr Wielki jeszcze raz aby zobaczyć ten spektakl ponownie.

Stanisław Czubala, kl 5c

 

 

11 stycznia 2019 roku byłam na przedstawieniu pt. „Dziadek do orzechów”. Oglądałam różnych aktorów, którzy odgrywali role- np. Dziadka do orzechów, wróżkę oraz Króla Myszy. Balet opowiadał o dziewczynce, która dostała od wujka dziadka do orzechów. W swoim śnie przeniosła się do magicznej krainy, w której spotkała dziadka do orzechów. Scenografia była bardzo interesująca. Najbardziej spodobało mi się jeżdżące łóżko. Muzyka bardzo mi się podobała, lecz była troszkę za głośna. Taniec aktorów również zrobił na mnie duże wrażenie w szczególności taniec Dżinów. Ogólnie bardzo podobał mi się balet, jednak jakby muzyka grała ciut ciszej to byłoby idealnie.

Olivia Grześkowiak, kl. 5c