Z WIZYTĄ W TEATRZE WIELKIM

27 marca uczniowie klasy IVa i IVc pod opieką wychowawczyń i kilku mam postanowili świętować Międzynarodowy Dzień Teatru, wybierając się na przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w „prawdziwym” teatrze. Już sam gmach Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz jego wnętrza zrobiły na nich wielkie wrażenie. Kiedy zgasły światła i kurtyna poszła w górę, oczom widzów ukazał się niezwykły, baśniowy świat. „Królowa Śniegu ” to spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny. Piękną historia relacji Kaja i Gerdy została opowiedziana za pomocą tańca klasycznego, śpiewu operowego i języka ewolucji akrobatycznych. Przedstawienie tworzą zawodowi artyści i uczniowie szkół artystycznych. Dzieciom najbardziej podobały się sceny, w których tańczyły małe baletnice, wcielając się w role ptaków, kwiatów i pająków.  Różnobarwne kostiumy, charakteryzacja oraz dekoracje przyciągały wzrok. Dwie godziny minęły błyskawicznie. To na pewno nie była ostatnia wizyta czwartoklasistów w Teatrze Wielkim!

Loading Images
wpif2_loading