ZAGŁOSUJ W PBO NA PROJEKT X.5 – WIELOFUNKCYJNĄ HALĘ SPORTOWĄ ORAZ MONITORING OBIEKTÓW SZKOLNYCH

WYBUDOWANIE HALI SPORTOWEJ I BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA LEŻY W TWOICH RĘKACH
ZAGŁOSUJ JUŻ TERAZ NA PROJEKT X.5
SWÓJ GŁOS ODDASZ BEZPOŚREDNIO NA STRONIE
GŁOSOWANIE W POZNAŃSKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM
ROZPOCZYNA SIĘ 27 WRZEŚNIA I POTRWA DO 19 PAŻDZIERNIKA.

Opis projektu

Projekt obejmuje budowę hali sportowej, wielofunkcyjnej i tym samym stworzenie profesjonalnej i bezpiecznej infrastruktury dla uprawiania sportów zespołowych i indywidualnych. Budowa hali sportowej wielofunkcyjnej o konstrukcji lekkiej, z możliwością otwierania ścian w okresie letnim i ogrzewanej zimą, stworzy nowe możliwości profesjonalistom oraz amatorom do uprawianiu sportu.
Hala będzie stanowić miejsce do uprawiania sportów przez uczniów oraz okolicznych mieszkańców przez 12 miesięcy w roku, niezależnie od pogody. Takiej hali w rejonie – Świerczewo, Wilda, Zielony Dębiec, brakuje. Projekt zakłada zakrycie istniejącego boiska przyszkolnego i wydłużenie jego eksploatacji o miesiące jesienno – zimowe. Jednocześnie projekt przewiduje zamontowanie wewnętrznej instalacji oświetleniowej LED.
W ramach projektu przewidziano również montaż monitoringu całego obiektu szkolnego oraz przyległego terenu, celem zwiększenia bezpieczeństwa osób korzystających z infrastruktury.
Montaż monitoringu w obiektach, w których przebywają większe grupy osób, jest już europejskim standardem. W ocenie okolicznych mieszkańców, taki monitoring w tym miejscu jest niezwykle konieczny.