GÓRA GROSZA – EDYCJA 2017 ZAKOŃCZONA

“Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za wszystkie złote grosze, które udało nam się wspólnie zebrać podczas XVIII edycji akcji “Góra Grosza”. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Złote grosze zostały posegregowane oraz policzone. Następnie zapakowane i 14 marca 2018r. dostarczone do siedziby Poczty Polskiej przy ul. Bukowej w Poznaniu, skąd trafią do głównego organizatora akcji – “Towarzystwa Nasz Dom”.

PODSUMOWANIE AKCJI:

monety o nominale 1gr  kwota: 128,74 zł

monety o nominale 2gr  kwota: 123,00 zł

monety o nominale 5gr  kwota: 255,75 zł

SUMA: 507,49 zł

JESZCZE RAZ WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!