WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH

W dniach 07 i 08 czerwca klasy szóste wybrały się na wycieczkę do zamku w Rydzynie. Ten zamek leżący w granicach Wielkopolski należał do królewskiego rodu Leszczyńskich, później Sułkowskich. Zostaliśmy niezwykle miło przyjęci, mieszkaliśmy w zamkowym hotelu, jedliśmy w restauracji, piekliśmy kiełbaski w ognisku. Zwiedziliśmy sale reprezentacyjne zamku i wysłuchaliśmy legendy o rydzyńskiej białej damie… miała ona zupełnie nieoczekiwane rezultaty!
Drugiego dnia odwiedziliśmy prywatną kolekcję zabytkowych samochodów p. Pedy w Gostyniu oraz plan filmowy do “Pana Tadeusza” – Soplicowo. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o konstrukcji planu oraz oglądaliśmy i braliśmy udział w pokazie układania jastrzębia. Po tych atrakcjach wróciliśmy do domu, żeby odpocząć przed kibicowaniem polskiej kadrze piłki nożnej w meczu z Chile.
🙂     🙂     🙂

🙂     🙂     🙂

Loading Images
wpif2_loading